Daugelis supranta apie košės maistinę vertę, ji vis dar asocijuojama su pilku ir nuobodžiu patiekalu, kuris vaikams paprasčiausiai nepatrauklus. Teisingai paruošus košę, ji atitinka visus svarbiausius šiuo metu vaikų mitybai keliamus reikalavimus ir dar daugiau – suteikia augančiam organizmui visų būtiniausių medžiagų: vitaminų, mineralų, augalinių baltymų ir riebalų.
     Norint, kad vaikai būtų sveiki ir energingi, labai svarbu apie tinkamą mitybą kalbėti kuo anksčiau.
     Šiandien, „Meškučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai apie košės naudą ne tik kalbėjo, bet ją patys ir pasigamino, taip sudalyvaudami MAMUKO ekologiškų košelių degustacijoje. Vaikai patys dėjo mišinuką į vandenį ir brinkino, vėliau virė, atvėsino ir, žinoma, skanavo. Kad būtų košytė dar skanesnė, pagardino ją tyrele.
     Už Mamuko ekologiškų košelių degustaciją ir kiekvienam joje dalyvavusiam vaikučiui po krepšelį dovanų dovanojo MAMUKO įkūrėjas Šarūnas Stumbrys, kurį šiai MAMUKO kelionei įkvėpė jo pirmagimė dukra.
     Už šią vaikiškai skanią ir ekologišką iniciatyvą ir nuoširdų bendradarbiavimą dėkojame Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariui Mantui Valukoniui ir merės patarėjai Sigitai Lenauskienei.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Dovilė Kazakevičienė