2024.05.14 d. Lazdijų mokyklos darželio „Kregždutė“ bendruomenei vyko mokymai „NeRegĖjimo galia“, kuriuos vedė  įstaigos VšĮ LASS pietvakarių centro savanoriai Laura, Povilas, Virginijus, Gediminas ir Jolanta. Ačiū didžiausias Jiems už motyvavimą, žinias, patirtis, nuoširdumą ir džiaugsmą gyvenimui. Trumpai apie mokymus. Įgyvendinant įtraukiojo ugdymo principą, mokomės kaip  pritaikyti informacinę, fizinę ir socialinę aplinką vaikų ugdymui. Tai – vieni svarbiausių kriterijų, leisiančių mokiniui turinčiam regėjimo sutrikimų lygiavertiškai įsitraukti į mokymosi procesą.  
     Pasivaikščiojimas uždengtomis akimis, mums suteikė  galimybę pažinti savo neatrastus pojūčius, ,,pamatyti“ kitaip bei suprasti neregio pasaulį. Saugiai vedami vedlių patyrėme, kad klausa, uoslė, lytėjimas – tai tie pojūčiai, kurie dažnai vizualiame pasaulyje lieka antrame plane, nors yra lygiai tiek pat svarbūs mūsų kasdienybėje. Susipažinome su Brailio raštu, knyga ir spausdinimo mašinėle. Sužinojome kaip išmaniosios technologijos gelbsti neregiams, uždavėme daug klausimų ir gavome visus atsakymus. Aptarėme įvairias situacijas, būdus ir metodus spręsti problemas susijusias su mokiniais, žmonėmis turinčiais regėjimo sutrikimų. Mokymų metu įgyta patirtis ir įsijautimas į vienas kito situaciją tai geriausias būdas vienas kitą pažinti, suprasti ir priimti. Esame tikri, kad mokydamiesi iš praktikų, ištriname esamus barjerus ir išankstines nuostatas, pasipildome naujomis žiniomis ir supratimu.

     Mokymai organizuojami įgyvendinant Interreg VI-A Lietuva-Lenkija programos projektą LTPL00149 Auginant pasienio grūdelius